top of page
Unelma Gezegeni Venla Ülkesi
Unelma Gezegeni Eşitlik Devrimi Öyküsü
Unelma Gezegeni

Mor nebulaların ardındaki ilk solucan deliğinden geçince beliren büyük bir galakside, Unelma isimli küçük bir gezegendi. Çekim yörüngesinde Ay’a benzeyen üç tane uydu gezegene sahipken berrak bir gökyüzü manzarasıyla şiirseldi...

Önemli Açıklama

Sevgili Okurum,

Gelecekteki Geçmiş'i okuduğunu ve bütün kurguya hakim olduğunu varsayıyorum. Bildiğin üzere Saara, 2031 yılında ismini Venla olarak değiştirdi. Bu öyküyü okuyacağın nihai an geldiğinde isim detayını aklına getirmeni rica ederim. Gerçek şu ki Saara ya da namıdiğer Venla, nasıl oldu da böylesi öngörülemez bir noktaya sürüklendi gibi soruların detaylı ve hatta maceralı açıklamalarını -arada kalan yıllarda yaşanmış olayların hepsini- zaten Gelecekteki Geçmiş'in devam romanlarında anlatacağım. Nitekim buradaki öyküler, kurgusal evrenin uzak geleceğine dair önemli dönüm noktalarına işaret eden paralel olayları anlatmaktadır. 

 

BÖLÜM 1 diye belirttiğim bu öykü ise, kadın bilim kurgu öyküleri derlemesinin en sonunda yer almaktadır. Ücretsiz indirip okumak için link aşağıda.

bottom of page