top of page

Diğer Evrendeki Kadın    /   Diğer Evrendeki Kadın: Venüs Kapısı

İkinci Roman - Diğer Evren Serisi Cilt-2

Önemli Duyuru:
Bu eserin yurt dışı özel versiyonu, Şubat 2024 sonunda Liman Yayınevi aracılığıyla sınırlı baskı ile yayımlanacaktır.
Takipte Kalın!

diğerevrendekikadin

Ütopyadan Distopyaya,
Paralel Evrenlerde
Aşka Uzanan Bir Yolculuk

Yemyeşil doğasıyla neo-fütüristik bir ütopya evreninde, kuir bir ülkede yaşayan film senaristi Veera Virtanen, on üç sene boyunca tutkuyla âşık olup birlikte yaşadığı kadın olan Eeva Van Rooyen’i, iki buçuk sene önce kanserden kaybederek karanlıklara gömülmüş bir kadındır. Sevdiği kadının ölümü ardından çıktığı uzun yolculuktan evine geri döndüğünde, fizikçi komşuları sayesinde karanlık hayatı değişmeye başlayacak; ölen sevgilisinin diğer yansımasının paralel bir evrende varlığını farklı şekilde sürdürdüğünü öğrenecektir.

Veera, sevdiği kadın Eeva’yı yaşarken görebilmek uğruna, şiddet ve bulaşıcı hastalıklarla çevrelenmiş, homofobik, transfobik, kötücül, siberpunk bir distopya evrenine doğru tehlikeli bir yolculuğa çıkmayı, ucunda ölüm bile olsa göze alacak kadar cesur ve tutkulu bir âşıktır. Diğer Evrendeki Kadın romanı, aşkın, saf sevginin, fedakârlığın, rüyaların, ikinci şansların, mucizelerin, macera dolu bir yolculuğun, iyilik ile kötülüğün, aydınlık ile karanlığın bilim kurgusal anlatımıdır.

PEK YAKINDA SATIŞ LİNKLERİ BURADA!

-Sınırlı Sayıda Özel Baskıdır-

18 Bölümlük ilk baskıya nazaran baştan sona yenilenerek yeniden yazılmıştır. Kurgu ve olay örgüsü aynı olsa da üslup ve anlatış bütünüyle farklıdır; hatta hikaye evreni genişlemiştir. 21 bölümden oluşmaktadır; hem yeni bölümler, iç sesler ve diyaloglar eklenmiştir hem de finali uzatılmıştır.

Diğer Evrendeki Kadın: Venüs Kapısı
bottom of page