top of page

Diğer Evrendeki Kadın

İkinci Roman - Diğer Evren Serisi Cilt-2

diğerevrendekikadin_edited.jpg

Paralel Evrenlerde
Ütopyadan Distopyaya Doğru
Aşka Uzanan Bir Yolculuk

Yemyeşil doğasıyla neo-fütüristik bir ütopya evreninde, kuir bir ülkede yaşayan film senaristi Veera Virtanen, on üç sene boyunca tutkuyla âşık olup birlikte yaşadığı kadın olan Eeva Van Rooyen’i, iki buçuk sene önce kanserden kaybederek karanlıklara gömülmüş bir kadındır. Sevdiği kadının ölümü ardından çıktığı uzun yolculuktan evine geri döndüğünde, fizikçi komşuları sayesinde karanlık hayatı değişmeye başlayacak; ölen sevgilisinin diğer yansımasının paralel bir evrende varlığını farklı şekilde sürdürdüğünü öğrenecektir.

Veera, sevdiği kadın Eeva’yı yaşarken görebilmek uğruna, şiddet ve bulaşıcı hastalıklarla çevrelenmiş, homofobik, transfobik, kötücül, siberpunk bir distopya evrenine doğru tehlikeli bir yolculuğa çıkmayı, ucunda ölüm bile olsa göze alacak kadar cesur ve tutkulu bir âşıktır. Diğer Evrendeki Kadın romanı, aşkın, saf sevginin, fedakârlığın, rüyaların, ikinci şansların, mucizelerin, macera dolu bir yolculuğun, iyilik ile kötülüğün, aydınlık ile karanlığın bilim kurgusal anlatımıdır.

ÖN OKUMA
BÖLÜM 1
Leena ile Milko


Hiç kimsenin sınırlarını zorlayan şeyler yaşayacağını öngörmediği zamanlardı. 2014 yılıydı ve havanın hafif serinlemeye başladığı ağustos ayının ilk haftasıydı. Gece saat 3.30 civarı olduğundan ortalık sessiz ve sakindi.
Ay ışığı, penceresinden gecenin karanlığını şerit gibi kesip içeri girdiği ve her yerini aydınlattığı bir evin yatak odasında, kızıl dalgalı uzun saçlı, bembeyaz tenli, yüzü çilli genç bir kadın, yatağında uyuyordu; hemen yanındaysa siyah kısa kıvırcık saçlı, simsiyah tenli genç bir adam, kadına sarılmış halde uyuyordu.
Kadının, iri yeşil gözlerini aniden açarak uykusundan uyanması ve yattığı yerden doğrulması bir oldu; en karanlık kâbusu görmüş gibi nefes nefeseydi, içine korku oturan gözleriyle etrafına baktı. Rüyasında gördüğü şey yüzünden dilinin dolaştığını hissediyor; gördüğü şeyin mümkün olup olamayacağını aklından geçirip duruyordu.

5400746-cyberpunk-photography-neon-hd-abstract-triangle-4k-5k-deviantart_edited.jpg
blurred-background-daylight-fog-1323208_edited.jpg
bottom of page