top of page

 Diğer Evrendeki Kadın: Venüs Kapısı

İkinci Roman - Diğer Evren Serisi Cilt-2

Önemli Duyuru:
Bu eserin yurt dışı özel versiyonu, Liman Yayınevi aracılığıyla sınırlı baskı ile yayımlanmıştır.
Önerilen Sipariş Linkleri Aşağıda!

Diğer Evrendeki Kadın Venüs Kapısı

Ütopyadan Distopyaya Evrenler Arası Bir Yolculuk...
Diğer Evrendeki Kadın; Venüs Kapısı Özel Versiyon
Şubat 2024

SİPARİŞ LİNKLERİ BURADA!

Diğer Evrendeki Kadın adıyla 2019'da yayımlanan 18 Bölümlük ilk baskısına nazaran baştan sona yenilenerek yeniden yazılmıştır. Kurgu ve olay örgüsü aynı olsa da üslup ve anlatış bütünüyle farklıdır; hatta hikaye evreni genişletilerek detaylandırılmış, sürpriz bir karakter dahil edilmiştir. Ayrıca 21 bölümden oluşmaktadır; hem yeni bölümler, iç sesler ve diyaloglar eklenmiştir hem de finali uzatılmıştır. Sınırlı sayıda özel baskıdır.

 Diğer Evrendeki Kadın: Venüs Kapısı
- Tanıtım Bülteni -

Solarpunk bir ütopyadan siberpunk bir distopyaya uzanan evrenler arası bir macera…

Her açıdan gelişmiş, eşitlikçi ve fütüristik bir uygar­lıkta yaşayan Veera Virtanen, ölmüş sevgilisi Eeva’nın yan­sımasının alternatif evrendeki distopik gerçeklikte yaşadı­ğını öğrendikten sonra, bilim insanı dostlarının icat ettiği portal makinesi ile bu tehlikeli diyara dalar. Öte yandan onca vahşiliğe şahit olurken, dünyayı ve aşkı yok eden in­sanlığı da sorgular. Oysa kendi varoluşunun ve Venüs Kapı­sı diye isimlendirdiği portal makinesinin nihai amacının far­kında değildir; zira âşık kalbiyle attığı her adımı, aşkınlık çağı için zincirleme bir reaksiyon başlatır.

Şeyda Aydın’ın zihninden çıkan ve Diğer Evren Serisi’nin belkemiği olan Diğer Evrendeki Kadın: Venüs Ka­pısı; hiç şüphesiz, ütopya ve distopya karşılaştırmalı bir eser olduğu kadar, gerçek aşkı ve manifestocu bir posthümanın nasıl var olduğunu anlatırken tabuları yıkan sıra dışı bir bilim kurgu romanı…

İlk Baskı, Mart 2019, İkinci Adam Yayınları

Özel Baskı, Şubat 2024, Liman Yayınevi

Venüs Kapısı
bottom of page