Veera'nın Seyahatnamesi

Sanat Okur Platformu Edebiyat/Hikaye Dizisi

tumblr_64ee9e7ef022528ed417c28b9deee0fa_17ee2698_1280_edited.jpg

Diğer Evrenden Mektup Var!

Bir DİĞER EVRENİN SENARİSTİ Hikayesi

Sevilen kahramanımız Veera Virtanen'in mektupları sonunda aylık olarak sanatokur.com platformunda. Diğer Evrenin Senaristi romanında çıktığı fakat anlatılmayan iki buçuk yıllık uzun seyahati boyunca sevgilisi Eeva'ya yazdığı ve fütüristik bir kuir ütopya olan Netta kıta ülkesi yollarında başından geçenleri anlattığı; bir nevi seyahatname niteliğinde olan, hem duygularını hem de karşılaştığı inanılmaz olaylar hakkında yazdığı gizemli mektuplar edebiyat/hikaye dizisi olarak tüm okurların huzurunda.
Fakat ne var ki bu mektuplar, o seyahatte yaşadığı bazı olağanüstü ve mistik olaylar ile birlikte zaman içinde varlığını unutacağı, saklayıp da kaybedeceği ve yıllar sonra ortaya çıkacak sarsıcı kanıtlar niteliğindedir; yaşadığı ve yaşayacağı bazı olaylara ayna tutmaktadır. 
İlaveten bu mektupların oluşturduğu dizi, Diğer Evrenin Senaristi romanı yan hikâyesi olma özelliği taşımaktadır; bu romanın devamı olan Diğer Evrendeki Kadın ve Parçalanmış Yansımalar romanlarına -hatta Kadınların Öldüğü Yer'e- göndermeler, detaylar ve açıklamalar barındırmaktadır. Dolayısıyla bu malum ve kıymetli mektuplar sayesinde pek çok sır da çözüme kavuşacaktır. Veera'nın eve dönüşü yazıldıktan sonra, "Veera'nın Seyahatnamesi" adıyla bir kitap projesinde toplanıp basılı hâlde yayınlanacaktır. 

Veera-sosyal bölüm 4b_edited.jpg