top of page

Veera'nın Seyahatnamesi

Sanat Okur Platformu Edebiyat/Hikaye Dizisi

tumblr_64ee9e7ef022528ed417c28b9deee0fa_17ee2698_1280_edited.jpg

Diğer Evrenden Mektup Var!

Bir DİĞER EVRENİN SENARİSTİ Hikayesi

Kahramanımız Veera Virtanen'in mektupları sonunda aylık olarak sanatokur.com platformunda. Diğer Evrenin Senaristi romanında çıktığı fakat anlatılmayan iki buçuk yıllık seyahati boyunca sevgilisi Eeva'ya yazdığı ve fütüristik bir solarpunk kuir ütopya olan Netta kıta ülkesinin yollarında başından geçen inanılmaz olayları tek tek anlattığı gizemli mektuplar, seyahatname niteliğinde edebiyat/hikaye dizisi olarak tüm okurların huzurunda...
Fakat ne var ki bu mektuplar, o seyahatte yaşadığı bazı olağanüstü, doğaüstü ve mistik olaylar ile birlikte zaman içinde varlığını unutacağı, saklayıp da kaybedeceği ve yıllar sonra ortaya çıkacak sarsıcı kanıtlar niteliğindedir; yaşadığı ve yaşayacağı önemli olaylara ayna tutmaktadır. Dolayısıyla Senarist Yazar Veera'nın bu kıymetli mektupları pek çok sırrı da açığa çıkaracaktır.

İlaveten bu hikaye dizisi, Diğer Evrenin Senaristi romanı yan hikâyesi olma özelliği taşımaktadır; bu romanın devamı olan Diğer Evrendeki Kadın ve Parçalanmış Yansımalar romanlarına -hatta bilhassa bir character spin-off roman olan Kadınların Öldüğü Yer'e- göndermeler ve açıklamalar barındırmaktadır.
Veera eve dönüş yoluna geçtiği esnada -yani Şeyda Aydın seyahatnameyi tamamladığında- "Veera'nın Seyahatnamesi" adıyla bir kitap projesinde toplanıp basılı hâlde de yayınlanacaktır. 

Veera-sosyal bölüm 4b_edited.jpg
  • Gri Instagram Simge
  • Gri YouTube Simgesi
  • Gri Heyecan Simge
  • Gri Spotify Simgesi
  • Gri Pinterest Simge

Bilim-Kurgu, Kuir Aşk, Romantizm, Mistisizm

Veera'nın Seyahatnamesi; Eeva'yı kaybettikten sonra kendini yollara vuran Veera'nın, hem aşk mektupları hem de seyahat günlüğüdür; tüm hikaye, solarpunk bir queer ütopya olan Netta adındaki kıta ülkede geçmekte, dört romanın karakterlerini yeni bir macerada buluşturmaktadır.

Kısaca Şeyda Aydın / Sheida Aiden

Türkiye'nın ilk siberpunk/solarpunk/kuir (queer) bilim-kurgu romanlarının ve hikayelerinin yazarıdır. Yayınlanmış eserleri; “Diğer Evrenin Senaristi”, “Diğer Evrendeki Kadın”, “Parçalanmış Yansımalar" ve bir character spin-off olan "Kadınların Öldüğü Yer" adlı romanlardır. Nisan 2021'den itibaren sanatokur.com'da yayınlanan ve başka bir spin-off olan "Veera'nın Seyahatnamesi" adlı edebiyat/hikaye dizisini ayda bir bölüm olarak yazmakta/okurlarla buluşturmaktadır.

  • Gri Instagram Simge
  • Gri Heyecan Simge
  • Gri Pinterest Simge
  • Gri YouTube Simgesi
  • Gri Spotify Simgesi
Sheida Aiden _ post-apocalyptic woman, cyberpunk woman, biker, racer, last of us, retro ph
bottom of page