top of page

Parçalanmış Yansımalar

Üçüncü Roman - Diğer Evren Serisi Cilt-3

En İyi Queer Bilimkurgu

Siberpunk Bir Gelecekte,
Posthümanların Evrim Devrimi

-Üç Kadim Kehanetinin Tezahürü-
- Astrid, Mila ve Muninn -

Tuhaf ve  tekinsiz bir gelecekte, yasakların ve baskının ortasında iki güçlü kadın… Tiksindirici bir katilin izini sürerken hem tutkulu bir aşka hem de varoluşlarının amacına doğru giden yolda akılalmaz bir maceranın ortasına düşerler.

Posthüman kahramanları ve alternatif evrenleri ile yurt dışındaki akademik makalelerde analizleri ile yer alıp adını dünyaya duyuran, aynı zamanda Türkiye’nin ilk siberpunk-kuir-bilim kurgu üçlemesinin final romanı olarak anılan Parçalanmış Yansımalar, şimdi ikinci baskı ve yeni versiyonu ile tüm okurların huzurunda.
Önemli Uyarı: Satın aldığınız bu romanın 2.BASKI(Yenilenmiş-Özel Versiyon) olduğundan emin olun lütfen. İlk baskı gelirse iade edin. Önerilen satış kanalı için aşağıya tıklayın.

ÖN OKUMA

BÖLÜM 1
Astrid


Yasaklar vardı; o yasaklardan başka da bir şey yoktu. En değerli şeylerdi yasak olanlar; mesela dilediğine âşık olmaktı içlerinden biri. Asıl yasak olması gerekenlerse umursanmazdı; mesela birini kaçırmak, öldürmek, doğayı katletmek; çocuklara, kadınlara, hayvanlara işkence etmek… Yasaklar vardı, şiddet vardı, kan vardı, savaş vardı, açlık vardı, çığlık vardı; başka da bir şey yoktu. Şu an bir kamera önünde bekleyen ben, bunları düşünüyorum, nasıl bu hâle geldiğimizi… Neyse, sonuçta az sonra kendi türüme; insana ve tüm dünyaya tecavüz edenlere karşı savaşacağım, hem de elimdeki en büyük silahla. Kimse elimdekinin ne olduğunu bilmiyor; bildikleri sadece bir şeyler yapmaya çalıştığım… Benim bildiğim ise; diğerleri ile birlikte beklediğim gri binanın dışında, yani tüm ülkede, hatta dünya üzerinde az sonra kıyametin kopacağı… Doğa ananın haklı öfkesi yüzünden olacak bu. Öylesine demiyorum, dışarıda gerçekten kıyamet kopacak; bir devir kapanacak, yepyeni bir devir başlayacak; insanların bilerek fütursuzca kirlettiği, neredeyse çoğunu yok ettiği toprakların beton dökülmüş zemini üzerinde intikamını sonunda alacak doğa ana, onları başka bir şeye dönüştürerek hem de.

Muninn
20240417_085301_0000.png
bottom of page